PRENSES EUGENIE DOĞUM YAPTI

İngiltere’nin yeni bir asil bebeği var! “HRH Prenses Eugenie, bugün 9 Şubat 2021’de, Portland Hastanesinde, saat 08:55’te inançlı bir halde oğlunu dünyaya getirdi. Jack Brooksbank yanındaydı,” diye açıklama yapan Buckingham Sarayı, Prenses Eugenie’nin Londra’da doğum yaptığını doğruladı. Yeni doğan bebeğin ve annenin sıhhatinin yeterli olduğunu söyleyen Buckingham Sarayı, küçük bebeğin 3.7 kg olduğunu belirtti.

Yapılan basın açıklamasında, “Kraliçe, Edinburgh Dükü, York Dükü, Sarah, York Düşesi ve Bay ve Bayan George Brooksbank, haber ile memnunluklarını belirttiler,” denerek Jack ve Eugenie’nin ailesinin de doğum sebebiyle çok heyecanlı oldukları eklendi. Şimdi ismi halka açıklanmayan yeni kraliyet bebeği, Kraliçe II. Elizabeth ve Edinburgh Dükü’nün torunlarının 9. Torunu oldu. Prens Andrew ve Sarah, York Düşesinin birinci torunu olan yeni bebek, şimdiden İngiliz Kraliyet ailesinde coşku yarattı.

Şu noktada Kraliyet Ailesi’nin ne vakit yeni bebeğin ismini açıklayacağını bilemiyoruz lakin evvelki durumlara bakacak olursak, ailenin birçok üyesi bebeklerinin ismini daha sonra açıklamıştı. Öncesinde aile içinde bir duyuru yapan Kraliyet Ailesi, halka ismi duyurmadan evvel bebek ile vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. “Ancak kraliyet ailesi mensupları, ailenin yeni bir üyesinin isimlendirilmesindeki büyük sorumluluğu da göz önünde bulunduruyorlar ve bence ismini duyurmadan ve bebeğin tarihteki yerini mühürlemeden evvel tercihlerinden yüzde yüz emin olmak istiyorlar,” diyen kraliyet uzmanı Victoria Arbiter, ismin açıklanmasındaki gecikmenin sebeplerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir