THE WEEKND SUPERBOWL PERFORMANSI İLE TOPLUMSAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

The Weeknd’in Muhteşem Bowl LV Halftime performansı hatırlayacağımız şovlardan biri olacak. Geçtiğimiz akşam Tampa, Florida’daki Raymond James Stadyumunda etkileyici bir performans sergileyen The Weeknd, ‘The Hills’ ve ‘Blinding Lights’ üzere hit müziklerini seslendirdi. Özel dikim Givenchy kadro tercih eden The Weeknd, ‘After Hours’ isimli albümünde giydiği tarza benzeri bir görünüme yöneldi. Işıltılı kırmızı ceketi ile göz kamaştıran Kanadalı sanatçı, yalnızca kıyafeti ile değil tıpkı vakitte performansı ile de toplumsal medyanın gündemine oturdu.

Gösterisine, ‘Call Out My Name’ müziği ile başlayan The Weeknd, süratle 2016’da hit olan ‘Starboy’ müziğine ve sonra ise ‘The Hills’ single müziğine geçiş yaptı. ‘I Can’t Feel My Face’ müziğini söylerken aynalı ve ışıklı labirent usulü bir odanın içerisinde zıplayan The Weeknd, kendine benzeyen maskeli dansçılar ile izleyenleri şaşırttı. Duft Punk iş birliği ‘I Feel It Coming’ müziği için kamera karşısına serenat yapan The Weeknd, gerisindeki havai gösterisi eşliğinde ‘Have Your Tears’ ve ‘Earned It’ müziklerini söyledi.

Evvelki sanatkarlar üzere stadyumun merkezinde performans yapmaktan kaçınan The Weeknd, tiyatro sahnesini andıran bir platformun üzerinden dikkat cazibeli bir şov hazırladı. Unutulmaz bir final için stadyumun ortasına geri dönen The Weeknd, ‘Blinding Lights’ müziğini kendisi üzere kırmızı ceket giyen ve beyaz maskeler takan bir dansçı ordusu ile söyledi.

The Weeknd Superbowl Performansı (Getty Images)

The Weeknd’in performansı; 2020’de Jennifer Lopez ve Shakira, 2019’da Maroon 5, Big Boi ve Travis Scott, 2018’de Justin Timberlake, 2017’de Lady Gaga, 2016’da ise Coldplay, Beyoncé ve Bruno Mars’ın şovlarını aratmayacak çeşitten oldu. Evvelki Harika Bowl sanatkarları üzere yanında bir konuk sanatçı bulunmayan The Weeknd, geçtiğimiz hafta People mecmuasına, “Hikayede ve anlatmak istediğim öyküde bir öbür birine yer yoktu. Bu yüzden hayır, özel bir konuk sanatçı olmayacak,” demişti.

Son vakitlerde karanlık bir estetiğe yönelen The Weeknd, Muhteşem Bowl performansında makyaj ile yapılan yaralar ve yüz bandajları ile kabusları andıran bir görünüm yaratmayı başardı. Hiçbir kabusun bu kadar görkemli olacağını düşünmezdik! ‘Blinding Lights’ görüntüsünde da bu estetiğe sadık kalan The Weeknd, ‘Jimmy Kimmel Live!’ ‘Saturday Night Live,’ ‘MTV VMA’ ve ‘AMA’ üzere etkinliklere bu yaralı ve kanlı görünüm ile katılmıştı. Geçen ay Variety’e konuşan The Weeknd, “Yüz bandajlarının tüm ehemmiyeti, Hollywood ünlülerinin absürt kültürünü, insanların kendilerini mutlu etmek ve onaylamak için yüzeysel nedenlerle kendilerini manipüle etmelerini yansıtıyor. Hepsi bir süreç ve biz bu karakterin kıssası devam ederken yükselen tehlike ve absürtlük düzeylerini izliyoruz,” demişti. Yeni görünümünün ayrıntılarına devam eden The Weeknd, “Çekici olmanın benim için değerli olmadığını anlayabilirsiniz. Bu yalnızca vurgulayıcı bir öykü,” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir