KRALİYET AİLESİ DADISININ YASAKLI SÖZÜ

Kate Middleton ve Prens William’ın çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis’e İngiltere’nin en âlâ eğitimli dadılarından biri olan Maria Teresa Turrion Borrallo bakıyor. Milletlerarası olarak çocuk bakımı uzmanlarını yetiştirdiği bilinen Bath’teki Norland College’de eğitim gören Borrallo, Cambridge Dükü ve Düşesi tarafından Prens George yalnızca birkaç aylıkken işe alınmıştı. Kraliyet Ailesi ile birlikte Kensington Sarayında yaşayan Borrallo, Cambridge Ailesi’nin tüm kraliyet seyahatlerine ve özel tatillerine katılıyor.

Müellif Louis Heren’a nazaran Borrallo’nun resmi eğitimi, bir kelimeyi Cambridge Çiftinin çocukları için kullanmasını engelliyor: “kids.” Bir sene boyunca Norland’da belgeseli için araştırma yapan Heren, Mirror gazetesine Norland College’in “kids” sözünün kullanımını yasakladığını söyledi. Çocuklara isimleri ile yahut ‘children’ diyerek hitap eden Borrallo, çocuklara bireyler olarak hürmet duyulması gerektiğini düşünüyor. Türkçede ‘children’ ve ‘kids’ sözleri çocuklar olarak çevrilse de ‘children’ daha resmi, ‘kids’ ise daha samimi bir lisan söz ediyor.

Prens George, Maria Teresa Turrion Borrallo ve Kraliçe II. Elizabeth (Getty Images)

Kraliyet Ailesi üyeleri olarak, Cambridge Çifti çocuklarının olabildiğince olağan hayatları olduğunu söyleyen Heren, “Catherine’i dışarıda gördüğümüz kadarıyla, onun çok ilgili bir anne olduğunu söyleyebiliriz. Maria ile alakasının de çok yakın ve çocuklara bakmak için iş birliği içinde olduğunu düşünüyorum,” dedi. “Kraliyet Ailesi’nde çalışan farklı dadılar ile konuştuğumda, günlük hayatın epey olağan olduğunu öğrenmiştim,” diyen Heren, “Uyanıyorlar, kahvaltı ediyorlar, okula gidiyorlar ve isteseler de istemeseler de okul üniformalarını giyiyorlar,” diye ekledi. Demek ki okul üniformaları Kraliyet Ailesi içinde bile krize sebep olabiliyormuş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir