CHADWICK BOSEMAN SAG MÜKAFATLARI TARİHİNE GEÇTİ

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Chadwick Boseman, SAG Mükafatları tarihine geçti. Boseman, ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ sineması ile ‘En Âlâ Erkek Oyuncu’ ve ‘En Âlâ Takım,’ ‘Da 5 Bloods’ sineması ile ‘En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu’ ve ‘En Düzgün Kadro’ ile toplam 4 kategoride adaylık aldı. Ağustos 2020’de kolon kanseri uğraşının akabinde hayatını kaybeden Boseman, birebir yıl dört farklı kategoride aday olan birinci oyuncu oldu.

‘En Uygun Erkek Oyuncu’ kategorisinde Riz Ahmed (Sound of Metal), Anthony Hopkins (The Father), Gary Oldman (Mank) ve Steven Yeun (Minari) ile karşı karşıya gelen Boseman, ‘En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu’ kategorisinde ise Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7), Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah), Jared Leto (The Little Things) ve Leslie Odom, Jr. (One Night in Miami) ile yarışacak.

Vefatının akabinde birçok sineması ile ödül adaylığı alan Boseman, Altın Küre Ödüllerinde ‘Dram Kategorisinde En Düzgün Erkek Oyuncu’ mükafatına aday gösterilmişti. NAACP Image Ödüllerinde ‘En Uygun Başrol ve Yardımcı Erkek Oyuncu’ mükafatlarını kazanan Boseman, tıpkı vakitte IFP Gotham Ödüllerinde ‘En Yeterli Başrol’ ve ‘Oyuncu Anma Ödülünü’ aldı. Merasimde eşi ismine mükafatları alan Simone Ledward, “Bir sanatçı, oyuncu ve insan olarak Chad, doğruyu söylemeyi bir hayat şekli haline getirdi. O, hayatımda tanıdığım en dürüst insandı. Zira asla doğruları söylemekten, kendine, etrafında ve o anda doğruları aramaktan asla vazgeçmedi,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir