ALAIA’NIN YENİ KREATİF YÖNETİCİSİ

2017’de hayatını kaybeden Fransız ve Tunuslu dizayncı Azzedine Alaia’dan sonra Alaia markasının mirasını korumak için büyük bir efor sarf edilmişti. Kaptansız bir gemi yönetim eder üzere çaba eden marka sonunda kaptanını buldu! 5 Şubat’ta Pieter Mulier’in Alaia’nın yeni Kreatif Yöneticisi olduğunu duyuran marka, yeni bir periyodun başladığının sinyallerini verdi.

Mesleğinin başlarında Raf Simons’un stajyeri olan Mulier, Simons ile birlikte Jil Sander, Christian Dior ve Calvin Klein üzere markalarda çalışmıştı. “Pieter’ın vazifeye başlayışı, markamız için yeni ve kıymetli bir kısmın başlangıcına işaret ediyor. Birlikte Alaia’nın kıymetlerini ve özgün tarzlarını geleceğe taşımak için çalışacağız,” diyen Alaia CEO’su Myriam Serrano, “Pieter, teknik yeteneği, keskin gözlemciliği, vakitsiz hoşluk algısı ve el işçiliğine olan tutkusu ile eşi gibisi olmayan bir dizayncı ve markamızın kreatif taraflarına de çok uygun,” diye ekledi.

Açıklama ile birlikte Alaia’da Keatif Yöneticilik konumuna başlayan Mulier, birinci koleksiyonunu İlkbahar Yaz 2022 dönemi ile sunacak. “Bu itibarlı moda meskenine, hoş atölyesine ve inanılmaz yetenekli takımına katılmak inanılmaz bir hayal,” diyen Pieter, “İnovatif ve kalıcı yaratıcılığına olan itinası ve Azzedine Alaia’nın güçlü vizyonu her vakit benim için bir ilham kaynağı oldu. Muazzam bir hayranlık ve sorumluluk hissiyle onun kadınlığı kutlama mirasını daha ileriye taşımak ve bu efsanevi moda meskeninin geleceğini birlikte şekillendirmek için çalışacağım,” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir